Celý můj život prolíná aromaterapie a přírodní životní styl. Od raného dětství prožitém v Tunisu mě rodiče pro osvěžení v horku omývali růžovou vodou, potírali olejem z místních olivových hájů, ráda jsem babičce asistovala při domácí výrobě vody z pomerančových květů, koupala se ve tfalu (jíl ovoněný jasmínem), nechala si malovat henu a harkus na chodidla. Někdy se vmísila do skupinky žen, depilujících si celé tělo karamelem s citronem ...
Později jsem měla možnost vycestovat do světa mezi krášlící triky modelek a poznat rozličné kultury a zvyky.
Po návratu do Čech jsem  nabídla své organizační schopnosti při realizaci různých charitativních akcí, přijala pozvání do diskusních pořadů o zdravém životním stylu, nebo se podílela na vzniku DVD pro ženy po porodu. Praktikuji různé druhy masáží, ovládám tajemství regenerační péče, zábaly, peelingy apod. Setkala jsem se s několika učiteli, kteří ve mně zanechali obdiv, pokoru a lásku k péči o tělo i duši a touhu po dalším vzdělávání. Mám dvě děti, u kterých  jsem si vyzkoušela, že mnoho nedokonalostí (disfunkce, bolístky, smutek) se dá účinně ovlivňovat masáží i vůní. Bez olejíčků a esencí si nedokážu představit ani den, míchám si vlastní elixíry a balzámy, sbírám a nakládám byliny do základních olejů. Své dovednosti jsem zúročila při pomoci formulování kosmetiky Mcely Bouquet pro zámek Chateau Mcely.

 

   Aromaterapie je pro mě stálou inspirací a touhou podporovat tradiční bylinnou medicínu.

Ilhem

 

 

Aromaterapie znamená v doslovném překladu "léčba vůní" a je stará jako lidstvo samo. Již v dávných dobách, nejstarší doklad o použití aromaterapie je asi 5 tisíc let starý, kdy se používalo pálení aromatických dřevin a rostlin k vykuřování místností, a to zejména v období různých epidemií.

Představuje jeden ze způsobů,  jak můžeme využít přírodních sil za účelem léčení. Podporuje zdraví, ulevuje při zátěži a stresu, posiluje imunitu organismu, harmonizuje psychiku, vytváří duchovní pohodu . Využívá vlastností přírodních éterických olejů a působí jak preventivně, tak i při akutních stavech. Éterické oleje jsou vonné koncentrované výtažky z aromatických rostlin a jsou nenahraditelné pro svou energii a bioinformace, které nám poskytují. Jsou to životní látky přírody - produkty přírodního alchymistického spolupůsobení rostlin a slunečního světla.

Alergie na silice se vyskytují jen velmi zřídka, ale pokud jsou dodrženy všechny zásady správné přípravy a následné aplikace, nehrozí žádné nebezpečí. Většina údajných alergií na éterické oleje byla způsobena použitím nějakého kosmetického výrobku, který obsahoval syntetické složky.

 Nejznámější formou použití aromaterapie je masáží a inhalací. Vůně silic  působí prostřednictvím čichových nervů na limbický systém v mozku - jednu z nejzákladnějších oblastí vědomí. Éterické oleje jsou sice nástroji jemné terapie, ale mají sílu zasáhnout hluboko do psychiky, a tak uvolnit mysl a pozvednout ducha. Aromaterapeutická masáž nás dokáže zbavit napětí, únavy a posiluje tělo i mysl. Při masáži jsme zvolna uvedeni do stavu hluboké relaxace a nastartujeme tak proces samoléčby. Esence rozpuštěné v nosném - vždy panennském rostlinném oleji  pronikají všemi vrstvami kůže až do jednotlivých buněk.

 

 

"K působení na jedince potřebujeme jedinečný lék. Každý z nás je unikátním poselstvím. Pouze unikátní lék bude postačující. Proto musíme hledat aromatické látky vhodné pro osobu, kterou hodláme léčit, takové, jež vyváží její nedostatky a rozvinou její vlohy."

Marguerite Maury

The secret of Life and Youth

(Tajemství života a mládí)

 

 

 

 

 
 

 

 

 

Použvám pouze nejkvalitnější přírodní rostlinné látky, divoce roustoucí, sklizenné a zpracovanné tradičními postupy s ohledem na životní prostředí.